| | | צור קשר | שלח דואר הורדת אישור הורים / אישור יציאה
 
 
 

יו"ר המכביה - אמיר פלד

ברכת יו"ר המכביה מר אמיר פלד לאולימפיאדת הילדים..


מכבי תנועה עולמית הינה תנועה יהודית ציונית הפועלת ב- 60 מדינות ברחבי תבל ומונה כ- 400,000 חברים ומקיימת פעילות קהילתית ענפה בעולם היהודי. המכביה הינה אירוע השיא של תנועת מכבי ומתקיימת אחת לארבע שנים בישראל. המכביה הינה המפעל הספורטיבי השלישי בגודלו בעולם,אחרי האולימפיאדה ומשחקי האוניברסיאדה וככזו זוכה להכרה בינלאומית בארץ ובעולם.

המכביה היא כינוס של ספורטאים יהודים המגיעים ממדינות שונות בעולם ומתחרים ביניהם בענפי ספורט שונים. המכביה הראשונה נערכה בשנת 1932 בתל אביב באצטדיון המכביה שהוקם במיוחד לצורך כך. מכביה זו היוותה את תחילתה של מסורת אשר באה לידי ביטוי גם בימים אלו, ובהיערכות לאירועי המכביה ה- 20 בשנת 2017 .

המכביה ה- 20 עתידה להיות המפעל היהודי ציוני ספורטיבי הגדול ביותר שנערך אי פעם בישראל, עם כ- 9,000 ספורטאים מ- 80 מדינות שיתחרו ב- 40 ענפי ספורט, ובכל הגילאים! התחרויות יתקיימו בכל הארץ ואנו מזמינים אתכם לבוא ולצפות במשחקים השונים.

גם בני הנוער יתחרו במכביית הנוער שתתקיים בחיפה. כ - 2,000 בני נוער בגילאי 14-18 יהיו שותפים לחוויית המכביה, ובמסגרתה ייפגשו עם בני נוער מהארץ ומהעולם.

ספורטאי המכביה הראשונה והשנייה, ביניהם גם נערים ונערות צעירים, חלוצים וחלוצות, סימלו את הכוח המניע אותנו עד היום במכביות לפני 85 שנים, כמוהם גם אתם בני נוער יקרים, אנו רואים בכם דור ההמשך של הספורט הישראלי, דור ההמשך של בניית הארץ, דור של ציונות ומצוינות. השתתפותכם באירוע ספורט זה, המקדם אורח חיים בריא, שאיפה למצוינות ומפגשים עם נוער יהודי מכל העולם אתם מקיימים את הרעיון האידאולוגי עליו הוקמה מכבי תנועה עולמית והמכביה נפש בריאה בגוף בריא, ועל כך אנו מריעים לכם!

בשם המכביה, ברצוני לברך את כל 9,000 משתתפי אולימפיאדת הילדים שהגיעו מכל רחבי הארץ ולאחל בהצלחה בתחרויות. התחרו בהגינות, היו חברים אחד לשני ונתראה ביולי במכביה ה- 20 .

חזק ואמץ,
אמיר פלד,
יו"ר המכביה